Przejdź do treści

Biuletyn FUTW

  Ze wstępu:

  Szanowni Państwo,

  za nami rok pandemii, czas bardzo trudny dla wszystkich. To już drugie covidowe Święta Wielkiej Nocy, które w tym roku przypadają w czasie szczytu zakażeń, hospitalizacji i coraz większej ilości zgonów. Szansą na poprawę sytuacji epidemicznej miała być rozpoczęta pod koniec 2020 r. akcja szczepień, zwana Narodowym Programem Szczepień. Jednymi z jej priorytetowych odbiorców były osoby starsze, jako najbardziej zagrożone wirusem i bardzo ciężkim przebiegiem choroby. Aktualnie część seniorów jest już zaszczepionych jedną, a nawet dwiema dawkami szczepionki, co w znaczącym stopniu wpływa na poczucie ich bezpieczeństwa.(…)

  (…)Zgodnie z najnowszymi oświadczeniami rządu, od II kwartału zwiększy się przepustowość i wydajność systemu szczepień. M.in. powstaną nowe punkty szczepień (m.in. drive-thru), umożliwione zostaną szczepienia w zakładach pracy czy w aptekach, uprawnienia do wykonywania szczepień uzyskają też pielęgniarki, ratownicy medyczni, farmaceuci, fizjoterapeuci, po przejściu właściwego kursu. Szczepienia nabiorą wymiaru masowego. To daje zatem nadzieję na podjęcie przez uniwersytety trzeciego wieku tradycyjnej, stacjonarnej działalności oczywiście przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności. Liczymy także na to, że „małymi krokami” powrócimy do normalności.

  Słuchaczom i Sympatykom Uniwersytetów Trzeciego Wieku w kraju i zagranicą życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość i spokój, a przede wszystkim zdrowie, by stały się źródłem wzmocnienia ducha, dały siłę w pokonywaniu przeciwności losu oraz pozwoliły z ufnością patrzeć w przyszłość.

  Wiesława Borczyk

  Redaktor Naczelny